Menu Close

Én Vagyok

Mit Tennél, ha nem félnél?

Annak adj, aki áldoz!

Kapcsolódni oda érdemes, amiért az ember áldozatot hoz. Egyrészt. Másrészt: Adni (szolgáltatni) azoknak érdemes, akik áldozatot hoznak azért, amit Te nekik adni tudsz.

Tovább

Muszáj taníts!

Aki elveszett, annak tudsz segíteni. Avagy másképp: pásztora vagy azoknak, akiket juhnak látsz, nincs mire várj, felelősséget kell vállalj!

Nagyon érdekes ez… mindannyiunk számára vannak Tovább

Az élet a rend felé lejt.

Az élet lejt, és aki szembe próbál menni válságba jut. Csak az jut válságba, aki szembe próbál menni, aki túl soká áll a lejtésnek ellen, aki magát túlértékeli, aki túl soká “tudja jobban”.

Tovább

A mester lehetetlen feladatot ad.

Az igazi mester több, mint beszélgetőtárs, hanem feladatot is ad, értsd: segít elhinni magadról valami olyat, ami nemrég még nem egyszerűen erőn felülinek, de lehetetlennek tűnt. Bizonytalan vagy, sőt talán kételkedsz is, de ő meglepően nyugodt. Hogy honnan veszi, csak ő tudja, de mintha Tovább

Vetni képekben kell.

Olyan mint…

A képes beszéd értéke, hogy nem botránkoztatja meg azt, aki nem érti. Hanem ellenkezőleg: vele marad és gondolkodásra ösztönöz, mert az ember nem szereti, ha valamit nem ért. Különösen, ha mások láthatóan értik, sőt hálásan lelkesednek, hogy ez milyen igaz. Akkor ott valami “titok” van… Amit nekem is fel kell fedeznem. Érdekes ez, hogy míg a határozott állítást Tovább

Jól KELL legyél.

Jól kell lenni. Olyan egészen elképesztően brutális, hogy ez minden másnál fontosabb. Jól kell legyél! Bármi is az ár. Értve ezalatt, hogy szorgalmas, rendes, felkészült… amiből a legfontosabb: muszáj legyen tartalékod. Az élet minden és bármely pillanatában KELL legyen tartalékod, mert nem tudod mikor jön a váratlan kihívás, és vele az azonnali bukás. Hmm. Emberek egyik legnagyobb hibája ez, az enyém mindenképp, hogy gyakran nullára merítem magam. Jószándékkal, mert fontosnak tűnik. Ez és az és Tovább

Ha a világ Akar, engedj!

Konfliktus esetén engedj mélyebbre!

Érdekes ez a hol laksz kérdés, hogy miért kérdezik. Csak hogy tuják, vagy mert megnéznék? Én az utóbbira is kiváncsi lettem volna. Fontos, hogy a mester hol lakik. Hogy hogyan él. Látni önmagában is érték, hátmég, ha be is enged, mert Tovább

Newer Posts
Older Posts