Ismered azt, amikor majdnem? Majdnem sikerül, majdnem érkezik, majdnem működik, majdnem szerelem, majdnem jó, majdnem ott vagy, majdnem igen… de nem. Érdekel miért? Az én tapasztalatom, hogy mert Tovább
Ismered azt, amikor majdnem? Majdnem sikerül, majdnem érkezik, majdnem működik, majdnem szerelem, majdnem jó, majdnem ott vagy, majdnem igen… de nem. Érdekel miért? Az én tapasztalatom, hogy mert Tovább
Kérj segítséget!
Tényleg elsők lesznek az utolsókból, és ami még ennél is megrázóbb, hogy az elsőkből utolsók. Nem csak anyagikara gondolok, hanem szellemiekre is, és annak lelki gyümölcseire… Tovább
Hogy akkor miért járok misére? Mert Tovább
Napjaink káosza ideológiák és fanatikusok háborúja. Mert elveszett a szikla.
Szent István után ezer évvel már rég időszerű, de a legfrissebb események tükrében ezen az esős vasárnap reggelen István névre keresztelt férfiként számomra bénítóan fontosnak tűnő kérdés, hogy jól választott-e, egyrészt, másrészt, hogy menthető-e ami napjainkra a katolicizmusból lett, harmadrészt, hogy nekem mi dolgom ezzel. Tovább
Hogy hogy értendő, hogy férfi és nő ketten egy test lesznek? Nagyon egyszerű. Szó szerint… Másrészt két feltétel azért van. A férfi Tovább
Egészen elképesztően szigorú a mai instrukció, a szeretet parancsával szinte összeegyeztethetetlen… de persze a hiba megint az embernél, ha esetleg így érzem. Mert testvérről van szó. Ami nem csak úgy esetlegesen, az ismerős szó helyettesítőjeként, hanem abszolút szó szerint Tovább
Azt hiszed, megúszod majd, hogy a hitedért megszégyenítsenek? Aranyos. De nem.
Nagyboldogasszony napja van, ami házasságunk, sőt felajánlásunk és felvállalásunk és beleállásunk évfordulójának napja, amiről akkor azt írtam, hogy az odaadás Isten tekintetének viszonzása. Mai témám fontosabb, mert mai témám a szégyen, ami a legnagyobb félelem, hogy rosszul választok, és mások rájönnek, és lebukom, és megszégyenülök. Tovább
Mustármag? Ugyan. Lenyűgözően messze a vízen járás, hogy a hitem a “kapcsolt hasznos életre” már alkalmas legyen, mely okból most még a Harc van, mert a tudatlan embernek egyéb választása nincsen, mert még tapasztalnunk kell, hogy egyszer majd már ne Harcnak éljük meg. Harc. Van. Harc kellene legyen… Tovább
Ha a búzaszem nem hull a földbe, és el nem hal, egyedül marad, ha azonban elhal, sok gyümölcsöt hoz.
A keresés korát, tehát az önismeret idejét záró válság a legnehezebb, mert valóságosan bele kell halni. A nagyszerűségembe. Az egóm öl itt meg. Engem. Hogy Én és az egóm immár összhangban születhessék újra… A magány által végzi ezt el, az egó az ÉN elpusztítását, mert az értés, a nagyszerűség, a szabadság ára ez: a magány. Míg végül tenni, lépni, cselekedni – engedni lesz muszáj: az Újat. Rettenetesen nehéz a Tovább