Az emberek nagy része vallástalan. Hogy mit érdekel engem? Hát, csak annyiban, hogy nekem hitem van. Sőt. Nyugalmam van, ami bizonyosságból származik, ami tapasztalatok alapján érkezett, és jó így éljek. Korábban nem így volt. Mely okból Tovább
Az ima gyakran arrogancia.
Másoknak segíteni nagyszerű, de muszáj el is menni. Aminek az egyszerű oka, hogy akiknek én segíteni tudok, azok engem nem értenek, nem annyira mint én őket, nem annyira, hogy Tovább
Nem az igazi, ami biztonságos.
Fura dolog ez, de ellentétben azzal, amit gyermekkorunkban tanulunk “árulkodni” mégis fontos, az árulkodó ember nem feltétlen “jófej”, viszont bizonyosan hasznos. A másiknak és a Tovább
A magát tudatosnak képzelő ember bizonyosan tudatlan.
Az ember ura a szombatnak is. Igen. Írtam már erről, hogy a jelenlétnek megvan az a szintje, ahol az egyén az össztársadalmi állapoton túl látva akár szabályokat is felülbírálhat, sőt fontos ezt megtegye, mert Tovább
Siker? Kell!
Siker. Érdekel, foglalkoztat, rezonál Benned? Akár sok év önismereti munka “ellenére” is? Bosszant picit, hogy miért, még mindig, ennyire… Ismerem, mert jártam ott, és arra jutottam, hogy ez normális, sőt aligha szabadulok valaha tőle, sőt nem is kell szabaduljak, mert szükségem van Tovább
Nemet KELL mondj.
Nemet kell mondj. Itt és most, szinte biztosan, nem is egy embernek. Hogy miért? Mert nincsen rá több erőd, mert másokkal is van dolgod. Lenyűgözően nehéz ez, amit megkönnyíteni egyedül az tud, ha madártávlatból sikerül rálátni, hogy Tovább
Hatalmad van.
A szavaknak hatalma van. Valóban. Nincs nagyobb hatalom, mit a megfelelő szavak, mint bizonyára ismered… Hallod és tudod. Hogy úgy van, semmi kétség, rég tudod már, hogy ez (volna) az igaz, elképesztő, hogy más mondja a Te gondolataidat és érzéseidet ki. Ellenállhatatlan hatalom ez. Magamban még halogathattam, de így hogy már hallom is: menni, követni, Lépni kell. Kimondod, és tudod. Hogy arra kell(ene) menni. Persze. Merre másfele. Hallod és tudod. Kimondod és tudod. Szinte egyre megy végül, hogy hallod vagy mondod, a világnak szavakra VAN szüksége – a szavak hatalma Rád is vár. Mégpedig nem csak, hogy kövesd mások szavait. Dehogy. Hanem, hogy Tovább
Adom-e magam?
Tizenkét napja áll két weboldalunk, és bár minden nap beszélek az amerikai szolgáltatóval, aki a szervert üzemelteti, de abszolút nem áll hatalmamban a javítást meggyorsítani. Lenyűgözően frusztráló ez most, és másrészt tagadhatatlanul érdekes is. Hogy Tovább