Lenyűgöző az emberi egó ereje, amivel rég idejétmúlt helyzetekhez, szokásokhoz, gondolatokhoz, kapcsolatokhoz ragaszkodni tud – egészen elképesztő ez, hogy a szenvedéseinket mind magunknak okozzuk, csak mert azt hisszük, hogy Tovább
Lenyűgöző az emberi egó ereje, amivel rég idejétmúlt helyzetekhez, szokásokhoz, gondolatokhoz, kapcsolatokhoz ragaszkodni tud – egészen elképesztő ez, hogy a szenvedéseinket mind magunknak okozzuk, csak mert azt hisszük, hogy Tovább
Szenvedés hatására, különösen halál közelében az ember hinni kezd. Egyszerűen csak. Automatikusan. Mert sebbe teszi a kezét, a saját sebébe, ami a halál fenyegető közelsége. Hmm. Tovább
Az orovostudomány valóságos csoda, ami azonban meggyógyítani mégsem képes, hanem azt csakis magad viheted véghez.
Hamis próféták, hmm, az emberiség nagy része hamis, tehát halált hozó prófétákba kapaszkodik napjainkban, mert az igaziak nem mernek szólni, mert az igazi próféta nem tartja magát annak. A próféta nyilvánvalóan Tovább
Jól látsz? Komolyan kérdezem. BIZTOS vagy benne, hogy jól látsz? Érdekes, hogy honnan tudhatja az ember ezt, és az egyik mód bizonyosan a hatás. Ha érted, hogy miért nem értenek Veled egyet, akik nem értenek veled egyet, akkor van rá esély, hogy jól látsz. Hogy ez alacsony mérce? Talán. Másrészt nem ismerek jobbat… Az ember Tovább
Visszatérő élményem a félelem. Emberektől. Például ma reggel is épp, mert olyat osztottam meg, ami sokaknál kiverte a biztosítékot. Érdekes ez… A félelem múló hulláma, ami átsöpör rajtam olykor, miközben Tovább
Egészen elképesztően lenyűgözően megrázó, hogy a boldogság, amit olyan nagyon szeretnénk, oly soká keresünk valóban folyamatosan az orrunk előtt van, ténylegesen egy lépésben elérhető… ha csak Tovább
Lehet alázatra inteni, felszólítani, gyermeknek tanácsként adni, ezt mind lehet, de eredménye bizonyosan nincsen, mert az emberek ilyesmit tanácsként nem tudnak megfogadni. Hanem ezt tapasztalni kell. Az alázat abból a tapasztalatból születik, hogy Tovább
Hogy a férfi békítsen meg? Szabad rá várni, de jobbat, megrázóbbat, igazabbat ajánlok: a Férfi soha nem KELL bocsánatot kérjen, és mégis mindig meg kell tudni békíteni. Hogy miért, és főleg kinek képzelem magam és miért mentem a férfiakat folyamatosan fel? Várj, megmagyarázom… Tovább