Nehéz nem ítélkezni egymás fölött, olyannyira nehéz, hogy kétezer év távlatában is változatlanul igaz a kérdés: ki tart egyáltalán ott. Szerintem igazából senki. Senki, mert Tovább
Nehéz nem ítélkezni egymás fölött, olyannyira nehéz, hogy kétezer év távlatában is változatlanul igaz a kérdés: ki tart egyáltalán ott. Szerintem igazából senki. Senki, mert Tovább
Úrnapja van és ez fontos. Mármint fontos kellene legyen, mert a jól működő emberi élethez a Nagyobbal valamiféle kapcsolat nélkülözhetetlen. Te hogy állsz ezzel? Legkomolyabban kérdezem, és Tovább
Érdekes ez az eskü téma, az alábbi idézet szerint azért NE tedd, mert gyakorlatilag semmi fölött nincsen hatalmad végül – kivéve a saját pillanatnyi döntéseidet. Hmm. Soká nem értettem ezt, de most megvan: az eskü az itt és most ellensége. Hogy akkor a házasságokkal mi van? Nagyon egyszerű, házasságokkal az van, hogy Tovább
Amikor a nővel viselkedem, tulajdonképpen magammal viselkedem… Hmm, nagyon kemény ez. Hogy magammal vagyok türelmetlen, magammal vagyok indulatos, magamat nem hallgatom meg, ha nővel, asszonnyal, a bennem élő Társsal ilyen vagyok. Ezt jelenti, hogy a részem. Ezt is. Hogy általa Tovább
Hogy érdekes, amiket írok? Örülök neki. Másrészt bizonyosan van benne tévedés, félreértés, arrogancia, mert ember tökéletesre nem képes – avagy másképp mondva: mert az objektív igazság számunkra nem megismerhető. Hanem Tovább
Soká nem értettem ezt a „Boldogok, akik sírnak” mondást – pedig tényleg. A boldogság egyik fontos feltétele a rászorultságunkat merni mutatni, hogy szűk-ségem van, tehát: „sírni”. Mert másképp Tovább
Bajban imádkozni könnyű – és általában késő. Akkor imádkozz, amikor minden rendben van!
Hogy ez így kemény? Igen. Másrészt fontos helyesen értelmezni. Mert mikor van minden rendben, mi a baj, és mit jelent imádkozni?
Párkapcsolatban a nő, munkában a beosztott kellene továbblépjen, ahol gyakori a vita.
Az igazi (parancs)követés automatikus, mert belátom, hogy valóban úgy helyes, vagy mert úgy érzem, hogy jobb, ha követek – ami tehát azt is jelenti, hogy a vita mindig értetlenség, tehát figyelmetlenség vagy bizalmatlanság, tehát hibás részvétel vagy hibás helyválasztás jele. Tovább
Értem, hogy egy jobb rendszerben, sőt az isteni törvények szerint szeretnél élni, de nem tartunk ott. Az egyik legnagyobb kihívás számomra egy ideje már, hogy az egyén világértése könnyedén meghaladja a közösségét, mely helyzetben az ilyen ember igényeit a közösség nem szolgálja jól ki, és így csak mértékkel otthonos abban. Könnyű – és lenyűgözően arrogáns – ilyenkor a közösséget és annak szabályait egyszerűen figyelmen kívül hagyni, Tovább