Menu Close

Én Vagyok

Mit Tennél, ha nem félnél?

Egyedül csinálni mazochizmus és szadizmus.

Nem megy egyedül. Valóban nem, a legnagyobbaknak sem. Vagy a legnagyobbaknak talán igen, de ki legnagyobb közülünk? Egyedül az ember kevés, mert egyedül álmot tartani lehetetlen, ha nincs, aki megtámasszon a bizonytalanság pillanataiban, akkor szükségszerűen elbuksz. Nem a saját hibádból, hiszen más sem bírta volna, de a saját hibádból mégis, mert nem választottál társ(ak)at. És miért is nem? Az emberek általában Tovább

Istenhez könyörögni káros.

Isten ad, igen, de EGYMÁSTÓL KELL KÉRNI. Egymástól, egymáson keresztül. Egészen elképesztően, szürreálisan fontos ez, hogy Istentől könyörögni haszontalan. Teljesen. Legkomolyabban mondom. Haszontalan. Hanem Tovább

Beszélj! Mondd! Taníts!

A tanítás lényege szerintem, hogy olyasmit ad az ember át, amiben maga sem egészen biztos, nyolcvan százalékban igen, nyolcvan százalék “bizonyított”, nyolcvan százalékban tudom, de húsz százalékban nem, húsz százalék bizonytalan, minden esetben. Körülbelül. Húsz százalék Tovább

Muszáj maradjon erőd.

Hogy a kötelességed teljesítése okán vagy fáradt és ingerlékeny? Hallom, értem, elfogadom, nagyszerű, de tévedsz. Pontosabban nem tévedsz, a kötelesség fontos, csak rosszul priorizálsz. Mindig kell maradjon tartalékod… Tovább

Közösség. Kell.

Milyen érzés amikor nem értenek? Akinek pedig értenie kéne. Pontosan az-azok. Nem. A nagyság fontos mutatója, hogy rendben van-e, ha nem értenek. Nekem nehéz. Nem az Tovább

Newer Posts
Older Posts